LIFETIME ENGLISH

Almanca Dil Eğitimi

Almanca öğrenmek, Almanca bilgisini geliştirmek isteyen tüm bireyler programımızdan yararlanabilmektedir. Lifetime English Seviye Tespit Sınavına katılan herkes sınav sonucuna göre uygun olan seviye grubuna yerleştirilerek dil eğitimlerine devam edebilmektedir. Almanca eğitim sistemi 6 seviyeden oluşan Avrupa Dil Konseyi tarafından geliştirilmiş kapsamlı bir sistemdir. Bu dil sisteminin yardımıyla herkes için yabancı dil eğitimi daha açık ve kolay hale gelmektedir.

LIFETIME ENGLISH

PROGRAMIN AMACI NEDİR ?

Avrupa Dil Konseyine uygun, iletişimsel anlayışa sahip eğitim programları oluşturmak
Seviyenize uygun gramer, özel beceri; okuma, yazma, dinleme, konuşma ve kelime gelişimini eş zamanlı bir şekilde sağlamak
İyi bir alt yapı vermek
Dil öğrenme süreci konusunda bilgilendirmek
Bireysel öğrenme strateji gelişimine yardımcı olmak
Rehberlik etmek
Kullanılan teknik ve materyeller
Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine uygun olarak öğrencinin sistemli bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesi için hazırlanmıştır. Materyaller tüm öğrenme stillerine hitap edecek şekilde tasarlanmış ve tüm sınıflar için teknolojik alt yapıyla desteklenmiştir.

LIFETIME ENGLISH

ALMANCA KURS EĞİTİMİ

A1 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ
Almanca dünyada en çok konuşulan diller arasında ilk 10’da yer almaktadır.Bundan dolayı Almanca kurs eğitimi büyük önem taşımaktadır.Almancaya yeni başlayacak olanlar , daha önce Almanca eğitimi almamış ya da Almancası zayıf olan öğrenciler için geçerli olan A1 seviye- Almanca kursu, Almanca öğrenim sürecinin ilk adımıdır.

Lifetime English yabancı dil kursu ile Almanca kursu A1 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda temel zamanları ve kalıplarını, temel cümle yapılarını öğrenir, Almanca’ da çok sık kullanılan sözcükleri en iyi şekilde kavrarsınız. Günlük sosyal-iş hayatınızda basit diyaloglar gerçekleştirir ve kendinizi kısa kısa ifade etmeye başlarsınız. Bu seviyeyi bitirdikten sonra sosyal ve gündelik deyimleri ve basit cümleleri anlayabilir ve konuşabilirsiniz.

A2 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ
Lifetime English yabancı dil kursu ile Almanca kursu A2 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda, sosyal hayatınızda bilinen konular üzerinde bilgi alışverişi yapabilir, gündelik hayatın birçok alanında aile, alışveriş, arkadaşlar, eğitim gibi konularında kendinizi ifade eder, basit ve sık kullanılan deyimleri anlar konuşur ve yorumlamaya başlarsınız.
Almanca okuma-yazma-anlama ve konuşmada eksiklerinizi giderir ve Almanca dilini etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

B1 TEMEL SEVİYE
Lifetime English yabancı dil kursunda Almanca B1 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda, Almanca dilini Okuma-Yazma-Anlama ve Konuşma da daha etkili, akıcı ve hatasız kullanmaya başlarsınız. Makale, hikaye ve gazete rahatlıkla okuyabilirsiniz. Almanca TV ve DVD’deki dizileri filmleri izleyebilir Alman kültürünü yakından tanımış olursunuz. Yurtdışı seyahatlerinizde yardım almaksızın karşılaşabileceğiniz sorunları kendiniz rahatlıkla çözümlersiniz. Alışveriş, yemek ve meslek gibi konularda temel düşünceyi kavrarsınız.

B2 TEMEL SEVİYE
Lifetime English yabancı dil kursunda B2 seviyesinde Almanca kuru alan bir öğrenci artık Almanca düşünme ve konuşma pratiği kabiliyetini kazanmış olur. B2 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda; Almanca tartışmalara katılabilir, her konuda kişisel fikirlerinizi özgürce dile getirebilirsiniz. Ana dili Almanca olan yabancılarla rahat diyaloglar kurabilirsiniz. İş anlaşmalarını sözlü yazılı rahat gerçekleştirir ve mülakatlara katılabilirsiniz.
Kariyer hedefi Almanca ile doğru orantılı olan öğrencilerin, hedefleri için attıkları adımın büyük bir kısmına başarıyla ulaşmış olur. Kariyerinize artık etkili bir şekilde Almanca dili ile devam edebilirsiniz.
Almanca Derslerimiz alanında uzman, ana dili almanca olan veya Türk öğretmenleri ile verilmektedir. Tamamen teknolojik donanımlara sahip sınıflarımızda Özel Ders olarak, öğrencilerin en hızlı ve anlaşılır bir şekilde almanca öğrenmelerini sağlamaktadır.

ALMANCA KURS EĞİTİMİ/C1
Lifetime English yabancı dil kursunda C1 seviyesini tamamladığınızda kariyerinizde artık diğer insanlardan bir adım öndesiniz.
Almanca da tüm zamanları aynı anda etkili ve doğru kullanırsınız. Karışık cümle yapılarını ve resmi yazışmaları çok kolay gerçekleştirirsiniz. Aynı zamanda akademik sınavlara hazırlık seviyesindesinizdir. Yurt dışında ki toplantılara katılabilir ve seyahatiniz esnasında Almanca rehberleri de rahatlıkla anlarsınız.

ALMANCA KURS EĞİTİMİ/C2
Lifetime English yabancı dil kursunda alacağınız C2 Almanca kursu ile Almancaya tamamen hakim olacaksınız.Sıfat cümleleri, zarf cümleleri, emir cümleleri, isim cümleleri, yapılar ve bağlaçlar doğru ve yerinde kullanılır.C2 seviyelerindeki öğrencilerimiz ana dili Almanca olan yabancılarla rahatlıkla konuşabilir ve tartışabilir.Uluslararası tüm platformlarda Almanca dilini etkili, hızlı en üst seviyede ve tam ifadelerle kullanır.

Akademik yazışmalar bilindiği üzere yazım dili olarak farklıdır. Makale ve akademik metinleri zorlanmadan yazarsınız ve anlarsınız.“Dil her zaman değişim içindedir ve bir dili konuşmamak unutulmasına yol açar’’ bu nedenle kurumumuzda dilediğiniz kadar yabancı hocalarla Almanca sohbet derslerine katılabilirsiniz.

×